• Kristallikoda

Juulikuu energiad 2021

Juulist alates kasvab märgatavalt loomingulise ja uuendusliku energia sissevool ja see jätkub kuni aasta lõpuni. Juuli algab Kahaneva Kuu aeglases, pisut allasurutud meeleolus. Tähelepanu on pigem sissepoole ja möödunule pööratud, hirmudega seonduval, lõpetamisel ja lõpule viimisel. 6. juuli paiku saabub selginemine ja vabanemise laine ning hulk aegunud blokeeringuid kaob. Algab midagi hoopis uut.

Tähelepanu tuleb tagasi olevikuhetke, niimõndagi saab selgeks ja asetub oma kohale. Kuu keskel hakkavad asjad sujuma, õhus on rohkem optimismi ja tunne oma veel tundmatu tulevase teekonna suhtes on kindlam ning toetatum. Kuu keskpaik on emotsionaalne aeg, tunda on uute õnnelike alguste ja õnnestumiste magusat hõngu, mis täidab südame rõõmu ja tänutundega ning õhutab loomingulisust ja uut moodi tegutsemise indu. Kuu edenedes lisandub nii südamest lähtuvat selgust ja rõõmu kui ka muutuste teel tegutsemise valmidust veelgi. Uutest taipamistest ajendatuna tekib soov olemasolevat täiendada, parandada või tervendada ja modelleerida elu oma hinge ja südame vajadustest lähtuvalt nii isiklikul kui ka kollektiivsel tasandil.


Kaduneljapäev 8. juulil on suurepärane päev, et otsustavalt kriips alla tõmmata sellele, mida sa oma ellu enam ei soovi. On aeg otsustada, mis jääb nüüd maha ja mis tuleb kaasa. See on sobiv aeg teadvustada tänutundega läbitud õppetunnid ja jätta möödaniku teekonnad selja taha, sulgeda enda järel uks ja panna mälestuste karbile armastavalt ent otsustavalt kaas peale.